fbpx

Kurs Księgowego Przyszłości

Zapisy na kurs Zamknięte – Zapisz się na listę aby otrzymać powiadomienie o kolejnej edycji:

Kurs według modelu 7×7:

7 kroków w 7 miesięcy, które poprowadzą Cię ścieżką do Awansu na stanowisko Nowoczesnej Głównej księgowej – dyrektora finansowego poprzez pozyskanie Kompetencji z 7 głównych obszarów wiedzy i umiejętności.

Jesteś samodzielną księgową?

Albo główną księgową w małej firmie?

A może po prostu pracujesz w dziale księgowości, ale chcesz wykorzystać szansę aby zrobić Zdecydowany Krok w swojej karierze zawodowej?

Jesteś w dobrym miejscu!

Przeczytanie informacji zawartych na tej stronie będzie Twoją Najlepszą Inwestycją!

Opinie:

O moim uczestnictwie w kursie zdecydowała chęć usystematyzowania i poszerzenia wiedzy z zakresu rachunkowości, ale i mnogość zmian w ustawach, jakich w ostatnim czasie doświadczamy. I rzeczywiście zakres kursu szeroko omawia pogrupowany w przejrzysty sposób materiał, podkreślenia jednak wymaga fakt, że sposób w jaki Pani Karolina Kaszubowska przekazuje i objaśnia treść ustaw, sposób w jaki popiera przykłady praktyczne konkretnymi artykułami, wywarł na mnie ogromne wrażenie i sprawił, że dziś czytanie ustaw uważam za podstawę warsztatu księgowego.

Kurs nie jest prosty, wymaga samodyscypliny, wymusza konieczność wyrobienia w sobie umiejętności zarządzania własnym czasem, jednak dzięki profesjonalnym podpowiedziom Prowadzącej, która cały czas swoją grupę mobilizuje i motywuje do działania, wszytko okazuje możliwe.

Dzięki dostępnym materiałom audio oraz pdf do każdego obszaru można wrócić w dowolnie dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Cennymi okazują się również spotkania online, podczas których w zamkniętej grupie wymieniamy się doświadczeniami, analizujemy problemy, służymy podpowiedziami. 

Wszystkim, którzy chcą zadbać o własny rozwój, prowadzony przez Panią Karolinę Kaszubowską kurs serdecznie polecam.

Ania

Jestem w trakcie realizacji kursu „Główna księgowa – dyrektor finansowy w 7 miesięcy”.

Moim głównym celem jest oczywiście poprawne sporządzenie sprawozdania finansowego, poprawne rozliczenie podatkowe firmy, ale także wspomaganie zarządu w podejmowaniu najbardziej optymalnych decyzji z punktu widzenia korzyści finansowych.

Tematy, które są poruszane w kursie porządkują moją dotychczasową wiedzę, jednocześnie uzupełniając ją o szczegóły, a także pozwalają mi na zdobycie nowych kompetencji. Bardzo podoba mi się podejście praktyczne, a przede wszystkim zwrócenie uwagi przez główną księgową – dyrektora finansowego na te aspekty, które będą wspomagać zarząd w kierowaniu firmą, np. zarządzanie gospodarką materiałową. 

Materiały w kursie prezentowane są w sposób dla mnie jasny i zrozumiały. Najpierw zaczęliśmy od porządnej powtórki, co pozwala na maksymalne wykorzystanie wiedzy z kursu.

Jeśli mam jakieś pytania lub uwagi zawsze mogę liczyć na pomoc pani Karoliny, także na rady w kwestii ścieżki rozwoju osobistego.

Polecam kurs osobom, które chcą zrobić duży krok do przodu i rozwinąć skrzydła.

Moja rada – samodyscyplina i regularne przerabianie lekcji, wtedy Wasz krok będzie ogromny.

Anna Janusek, główna księgowa

Do podjęcia decyzji o udziale w kursie skłoniła mnie przede wszystkim potrzeba własnego rozwoju, poszrzenia swojej wiedzy. Zaczynając tak naprawdę przygodę z księgowością, którą znałam tylko z teorii wiedziałam, że kurs będzie dla mnie wyzwaniem. Jednak kurs w obecnym kształcie tzn. po uzupelnieniu  go o część powtórkową ujętą w formie materiałów wideo, w których na przykładach pokazane zostały wszystkie kwestie, których nie należy pomijać prowadząc księgi, pozwolił mi przede wszystkim na zweryfikowanie swojej wiedzy i jej uzupełnienie. Kontynuując dalej kurs K.Kaszubowska motywuje nie tylko przedstawieniem czystej teorii w prezentowanych przez siebie lekcjach, ale analizujac przepisy podaje szereg przykładów, zadaje pytania, zachęca do aktywności. Poza tym, nie skupia się tyko na przepisach i cyfrach ale pokazuje jak być pewną siebie osobą pracując w księgowości właśnie poprzez inwestowanie we własny rozwój, nie tyko w tej dziedzinie ale również w innych aspektach, a do tego ważne są m.in. świadomość rozumienia pojęć wywołanych w przepisach, analiza i interpretacja przepisów prawnych oraz przeniesienie tego na praktykę, organizacja czasu i świadomość potrzeby pokazania się na rynku jako osoby, której kompetancji nie można nie zauważyć.

Na pewno uporządkowałam i uzupełniłam solidnie wiedzę, którą dalej systematycznie buduję. Jako że jest to mój drugi kurs, bardzo doceniam dostęp do materiałów z kursu po jego zakończeniu, do których wielokrotnie wracam.

Tak naprawdę wszystko było dla mnie teorią gdzieś z czasów studiów. Obecnie potrzebuję nie tylko wiedzy księgowej, ale też wiedzy z zakresu organizacji księgowości chociażby z tego powodu, że  jestem współwłaścicielem firmy. W tej chwili, gdyby była taka potrzeba nie byłoby to dla mnie problemem aby się podjąć prowadzenia ksiąg. To jest duże osiągnięcie i satysfakcja dla mnie.

K.Kaszubowska zaraziła mnie swoją pasją do tego co robi, wskazała jak istotna jest jakość pracy, którą niejednokrotnie osiagamy przez dociekliwość i systematyczność, a fundamentem do tego jest wiedza, która dodaje pewności w tym aby przeorganizować ten czy inny obszar w firmie. Kurs to wiedza zaawansowana ale przekazana  w tak przyjazny i pełen przykładów sposób, przy tym z możliwością konsultacji swoich wątpliwości czy zadawania pytań.

Wiem że zawsze mogę liczyć na podpowiedź, wskazówki.

Moja rada dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem współpracy:  Ważny jest cel i własna determinacja, a pokonywanie kursu ze wsparciem tak doświadczonego przewodnika to sama przyjemność.

Uważam, że to również nie powinno zostać niezauważone, prowadzona strona na FB przez K. Kaszubowska – Doradca księgowego jest bogata w wiele praktycznych artykułów, do których warto sięgnąć.

Karolina

Więcej komentarzy i opinii

Program kursu:

7 kroków w 7 miesięcy (listopad 2019 – maj 2020) do Kwalifikacji Głównej Księgowej – Dyrektora Finansowego

Zaczynamy jednak od Solidnej Powtórki, która dostarczy Ci wiedzy na poziomie Samodzielnej Księgowej!

Na system 7 kroków składają się następujące moduły omówione poniżej:

To mój autorski system 7 kroków

0. Podstawy – cykl 12 lekcji powtórkowych.

Ten cykl stanowi powtórkę na poziomie samodzielnego księgowego i przygotuje Cię do zagadnień zaawansowanych poprzez zwięzłe przedstawienie wszystkich istotnych zagadnień księgowych wraz z prezentacją ich ujęcia w programie finansowo-księgowym. Omówimy zasady rachunkowości i funkcjonowania ksiąg rachunkowych, podstawowe operacje księgowe, pozycje bilansowe i RZiS, wycenę i inwentaryzację.

1. Rachunkowość zaawansowana – 7 lekcji.

Cykl lekcji z zakresu Krajowych Standardów Rachunkowości, który pozwoli Ci zapoznać się z zagadnieniami na poziomie głównego księgowego w średniej wielkości firmie (np. osiągających do 200 mln zł obrotów i zatrudniających 200 osób), takich jak leasing, rezerwy czy usługi budowlane.

2. Podatki – 9 lekcji.

Cykl lekcji, które zapoznają Cię ze wszystkimi istotnymi zagadnieniami z zakresu podatku dochodowego, VAT, podatków lokalnych czy PCC i dzięki którym swobodnie rozliczyć podatki w średniej wielkości firmie.

3. Sprawozdanie finansowe – 7 lekcji.

Ten cykl dostarczy Ci niezbędnej wiedzy do tego aby prawidłowo, rzetelnie oraz w sposób kompletny przygotować sprawozdanie firmy średniej wielkości, w tym rachunek przepływów pieniężnych, zestawienie zmian w kapitale własnym a także opisać skomplikowane zagadnienia w informacji dodatkowej.

Ponadto dowiesz się jak sporządzić oraz ocenić prawidłowość sprawozdania z działalności.

4. Prawo – 6 lekcji.

W tej części zapoznasz się z najważniejszymi aktami prawnymi regulującymi obrót prawny w Polsce, w tym Kodeksem Spółek Handlowych w zakresie w jakim jest to potrzebne Głównej Księgowej.

Ponadto nauczysz się jak analizować i interpretować przepisy prawne – samodzielnie i bez korzystania z pomocy innych osób!

5. Finanse i analiza finansowa – 4 lekcji.

Jest to wstęp do zarządzania finansami oraz analizy finansowej, który dostarczy Ci wiedzy potrzebnej do pełnienia funkcji dyrektora finansowego – jako uzupełnienie funkcji podstawowej – głównej księgowej.

W średniej wielkości firmie zazwyczaj nie występują te stanowiska osobno, więc profesjonalny główny księgowy wykonuje też zadania z zakresu analizy finansowej oraz w podstawowym zakresie zarządza pozyskiwaniem środków na realizację inwestycji i finansowanie bieżącej działalności firmy, a także zajmuje się lokowaniem wolnych środków.

6. Organizowanie pracy działu finansowo-księgowego oraz systemu kontroli wewnętrznej – 5 lekcji.

Ten cykl nauczy Cię jak skutecznie zaprojektować systemy kontrolne w firmie, które pozwolą Ci skutecznie zapobiegać nadużyciom, istotnym błędom czy marnotrawstwu w firmie. Dzięki temu wpłyniesz istotnie na zwiększenie efektywności swojej firmy, co przeniesie satysfakcję z wykonywanej pracy i osiągnięcie pozycji cenionego eksperta!

Ponadto nauczysz się sprawnie zarządzać pracę działu i właściwie kontrolować jakość wykonywanych zadań.

7. Zagadnienia zaawansowane – 4 lekcje.

Ten cykl stanowić będzie wprowadzenie do zaawansowanych zagadnień, takich jak wycena instrumentów finansowych, podstawy MSR czy konsolidacji.

Powyższe umiejętności pozwolą Ci pełnić efektywnie i rzetelnie funkcję głównej księgowej – dyrektora finansowego, co spowoduje, że będziesz cenionym fachowcem poszukiwanym na rynku pracy!

A potem tylko AWANS!


Organizacja lekcji kursu:

Kurs zasadniczy = 2 lekcje tygodniowo przez 3 pierwsze tygodnie każdego miesiąca, czyli 42 lekcje w ciągu 7 miesięcy.

Lekcje mają formę materiału wideo oraz pdf, quizów z odpowiedziami lub zadań do wykonania, dodatkowych plików Excela, jeśli lekcja wymaga dokonywania obliczeń oraz artykułów.

W każdym miesiącu kursu zasadniczego odbędą się min. 2 spotkania na żywo w aplikacji Zoom – wyłącznie dla kursantów.

Co JESZCZE otrzymujesz:

1.Licencję programu Novator – do sporządzania sprawozdań finansowych – dla jednostek małych, mikro oraz pozostałych, pozwalającą nie tylko sporządzić e-sprawozdanie, ale także umożliwiającą odczyt plików XML. Przy jego pomocy sprawnie i rzetelnie przygotujesz sprawozdanie w formacie XML!

Wartość 870 zł brutto.

program Novator

2. Roczny abonament na Zmiany przepisów prawnych ONLINE – w postaci Newslettera z wykładami WIDEO oraz w formie plików pdf – istotnych dla księgowych – z zakresu prawa gospodarczego, w tym podatków, a także z zakresu rachunkowości, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych – przygotowany wraz z prawnikami i doradcami podatkowymi – z praktycznymi wskazówkami do zastosowania (począwszy od zmian na rok 2020).

Nie musisz już się martwić czy ominęły Cię jakieś zmiany w przepisach i zapomnisz o kosztownych i czasochłonnych szkoleniach stacjonarnych!

Wartość 920 zł brutto.

opinie:

3. Kurs obsługi komputera dla księgowych (w tym podstawy Worda i Excela) – online. Kurs oparty jest na blisko dziesięcioletnim doświadczeniu współpracy z użytkownikami programu Novator i odpowiada na potrzeby zgłaszane przez księgowych!

Dzięki temu kursowemu zapomnisz o problemach z komputerem i poradzisz sobie bez pomocy informatyka!

Wartość 360 zł brutto.

opinie o kursie:

Wartość łączna bonusów

oszczędzasz 2.150 zł brutto

Tutaj możesz wybrać opcję zapłaty za kurs

1.Płatność ratalna:

3 raty miesięczne po 1.300 zł = 3.900 zł

2.Płatność z góry – oszczędzasz 600 zł = 3.300 zł

(z możliwością kredytowania do 36 miesięcy w Alior Banku- teraz raty 0% -sprawdź!)

Dołącz do mnie w mediach społecznościowych