fbpx

Opinie i komentarze

Jestem doradcą podatkowym od 13 lat. Olbrzymią rolę kładę od samego początku na rozwój zawodowy oraz ciągłe doskonalenie  zawodowe. Blogiem Pani Karoliny zainteresowałam się przez przypadek – szukając rozwiązań problemu księgowego. Tam natrafiłam na wiele bardzo ciekawych lekcji z których bardzo dużo skorzystałam.  Następnie dotarłam do grupy na Facebooku ekspert rachunkowości którą również prowadzi Pani Karolina. Zauważyłam że udostępnia wiele bardzo ciekawych materiałów które są przydatne w praktyce księgowego. W ten sposób dowiedziałam się o kursie “Główny księgowy dyrektor finansowy”.  Zastanawiałam się co tak naprawdę może mi dać uczestnictwo w tego typu kursie na moim etapie rozwoju zawodowego? Jednak podjęłam decyzję że z niego skorzystam bo nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w tego typu kursie online. 

Jestem z kursu bardzo zadowolona. Regularnie poza materiałami powtórkowymi które z chęcią odsłuchałam na początku kursu, regularnie pojawiają się nowe lekcje i każda z nich bardzo zrozumiały sposób na poziomie praktycznie każdego etapu rozwoju zawodowego przedstawia problemy z którymi spotykamy się na co dzień. Materiały są przygotowane w bardzo przystępny sposób. Po każdej lekcji chciałoby się wiedzieć więcej i więcej.

Z uwagi na wykonywany zawód podchodzę do tematu księgowości od strony bardziej podatkowej więc bardzo zafascynował mnie profesjonalizm Pani Karoliny od strony księgowej, co skłoniło mi do uczestnictwa w kursie. Okazało się to bardzo dobrą decyzją. Poza materiałami w formie video a także różnego rodzaju plikami tekstowymi pomocnikami w postaci arkuszy lub wytycznych, w czasie kursu dla uczestników przewidziane jest są również inne bonusy dzięki czemu część opłaty zwraca się natychmiast. Moim ulubionym bonusem jest oczywiście program do sprawozdań finansowych Novator, który  sumie używałam już przed zapisaniem się na kurs a którego współtwórcą jest również Pani Karolina. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem że kurs spełni oczekiwania zarówno księgowych z wieloletnim doświadczeniem jak i również osób początkujących. Więzi między uczestnikami wzajemnie i Prowadącą wzmacniają też spotkania na żywo w czasie których staramy się wspólnie rozwiązywać różne problemy uczestników. Każdy kto chce się rozwijać a księgowość jest jego pasją na pewno poczuję się dużo pewniej po ukończeniu kursu mając świadomość jaki ogrom wiedzy zostało mu przekazany. Dodatkowym atutem jest to ze każdą lekcję można odtworzyć tyle razy ile jest potrzeba a nauka odbywa się online, wygodnie w domu lub innym miejscu , tam gdzie akurat mamy czas i ochotę na naukę. Daję 5 na 5.

Monika Kawalec

Doradca Podatkowy

Właściciel ACCF Biuro Księgowości i Doradztwa Podatkowego w Krakowie

Zajęcia u Pani Karoliny rozpoczęłam jako nowicjuszka. Coś tam wiedziałam ale nie do końca byłam pewna czy tak powinno być ponieważ sama dochodziłam do wszystkiego metodą prób i błędów. Miałam wiele trudności jeżeli chodzi o rachunkowość ponieważ bez większego przygotowania pewnego dnia zostałam postawiona przed faktem, iż mam się zająć KH.  UoR, PDOP, KSH czy KSR to były przepisy i ustawy o których nie miałam żadnego pojęcia. Decyzję o zapisaniu się na kurs podjęłam po przeanalizowaniu lekcji video na stronie Karolina Kaszubowska – doradca księgowego. Stwierdziłam: to jest to czego mi potrzeba. Kurs jest bardzo profesjonalny. Wszystkie materiały bardzo szczegółowo opracowane i wyjaśniane. Zawsze można napisać do Pani Karoliny w razie wątpliwości i uzyskać konkretną odpowiedź. Z pewnością idę do przodu i pozyskuję wiedzę która do tej pory była mi całkowicie obca oraz poszerzam tematy częściowo znane.  Uczestnicząc w kursie mam większą pewność siebie w tym co robię i na 100% idę do przodu. Serdecznie polecam kurs wszystkim osobom które mają do czynienia z rachunkowością w mniejszym lub większym stopniu i chcą się rozwijać. Wiedza przekazywana na kursie jest przedstawiona w większym i bardziej zrozumiałym stopniu niż w SK – tak stwierdziła moja znajoma, której pokazałam tylko dwie lekcje.

Dorota

Moim głównym celem jest oczywiście poprawne sporządzenie sprawozdania finansowego, poprawne rozliczenie podatkowe firmy, ale także wspomaganie zarządu w podejmowaniu najbardziej optymalnych decyzji z punktu widzenia korzyści finansowych.
Tematy, które są poruszane w kursie porządkują moją dotychczasową wiedzę, jednocześnie uzupełniając ją; szczegóły, a także pozwalają mi na zdobycie nowych kompetencji. Bardzo podoba mi się podejście praktyczne, a przede wszystkim; zwrócenie uwagi przez główną księgową- dyrektora finansowego na te aspekty, wspomagać zarząd w kierowaniu firmą, np.zarządzanie gospodarką materiałową. 
Materiały w kursie; prezentowane są w sposób dla mnie jasny i zrozumiały. Najpierw zaczęliśmy od porządnej powtórki, co pozwala na maksymalne wykorzystanie wiedzy kursu.
Jeśli mam jakieś pytania lub uwagi zawsze mogę liczyć na pomoc pani Karoliny, także na rady w kwestii ścieżki rozwoju osobistego.
Polecam kurs osobom, które chcą zrobić duży krok do przodu i rozwinąć skrzydła.
Moja rada – samodyscyplina i regularne przerabianie lekcji, wtedy Wasz krok będzie ogromny.

Anna Janusek -główna księgowa

Polecam kurs, bardzo dużo materiałów do nauki, dużo teorii opartej na przykładach. Kurs wymaga dużej samodyscypliny, aby przerobić wszystkie materiały. Dzięki kursowi poszerzyłam/ poszerzam (caly czas w trakcie realizacji) swoją wiedze jak i uporządkowałam to z czym w szczególności spotykam się w pracy. Największą trudność sprawia mi rachunek przepływów pieniężnych oraz podatek odroczony, kurs  dokładnie przerabia te kwestie. Zawsze mogę liczyć na wsparcie Pani Karoliny, odnośnie pytań dotyczących zagadnień kursów. Kurs jest dla osób zdecydowanych podnoszeniem kwalifikacji, z dużą dyscypliną, tak aby przerobić kurs od A do Z, a kurs zawiera bardzo dużo materiałów.

Monika

Dla wszystkich zainteresowanych kursem Główny księgowy – dyrektor finansowy pragnę polecić ten kurs. 

Zawiera on bardzo dużo obszernych materiałów z zakresu rachunkowości bardzo dobrze przygotowanych w formie video jak i pdf co jest bardzo wygodne, ponieważ można w dowolnym czasie się uczyć.

Często początkujący nie wiedzą od czego zacząć bo przerasta ich szeroki zakres wiedzy którą trzeba ogarnąć. Myślę, że ten kurs pomaga usystematyzować wiedzę i krok po kroku pozwala zrozumieć zasady i przepisy obowiązujące w zawodzie księgowego. 

Kolejnym plusem jest osoba Pani Karoliny Kaszubowskiej która zachęca do rozwoju osobistego, motywuję do działania i dzieli się swoją cenną wiedzą oraz doświadczeniem z życzliwością, co wpływa na pozytywny odbiór przez kursantów. 

Jeszcze raz szczerze polecam i życzę samych sukcesów zawodowych.

J. Bobak 

O moim uczestnictwie w kursie zdecydowała chęć usystematyzowania i poszerzenia wiedzy z zakresu rachunkowości, ale i mnogość zmian w ustawach, jakich w ostatnim czasie doświadczamy. 
I rzeczywiście zakres kursu szeroko omawia pogrupowany w przejrzysty sposób materiał, podkreślenia jednak wymaga fakt, że sposób w jaki Pani Karolina Kaszubowska przekazuje i objaśnia treść ustaw, sposób w jaki popiera przykłady praktyczne konkretnymi artykułami, wywarł na mnie ogromne wrażenie i sprawił, że dziś czytanie ustaw uważam za podstawę warsztatu księgowego.
Kurs nie jest prosty, wymaga samodyscypliny, wymusza konieczność wyrobienia w sobie umiejętności zarządzania własnym czasem, jednak dzięki profesjonalnym podpowiedziom Prowadzącej, która cały czas swoją grupę mobilizuje i motywuje do działania, wszytko okazuje możliwe.
Dzięki dostępnym materiałom audio oraz pdf do każdego obszaru można wrócić w dowolnie dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Cennymi okazują się również spotkania online, podczas których w zamkniętej grupie wymieniamy się doświadczeniami, analizujemy problemy, służymy podpowiedziami.Wszystkim, którzy chcą zadbać o własny rozwój, prowadzony przez Panią Karolinę Kaszubowską kurs serdecznie polecam.

Ania

(Poniższa opinia dotyczy kursu księgowy-bilansista)

Jakiś czas temu zaczęłam obserwować stronę doradca księgowego i okazało się, że jest tam cały wachlarz tematów do wyboru które można wykorzystać w pracy. (z racji wykonywania zawodu). Więc jak tylko usłyszałam o kursie a były dwa “Bilansista i GK” to ostrożnie podeszłam do tematu i powiedziałam sobie że najpierw bilansista bo nie wiem czy mi się spodoba forma prowadzenia kursu. No i wpadłam. Okazało się, że kurs oprócz tego że podniósł moją samoocenę to pomógł mi spiąć wiedze w pewną całość. Najpierw teoria, ale był zapał do nauki więc powiedziałam sobie: ” że przebrnę ” i nagle olśnienie że przecież czytałam UoR, a jednak nie do końca ze zrozumieniem, a kurs w zrozumiały sposób podkreślił i uwypuklił rzeczy istotne. Przeszliśmy do części praktycznej i nagle dużo rzeczy stało się prostsze już wiem co z czym porównywać i na co jeszcze mocniej zwrócić uwagę. Bardziej pewnie podchodzę do swojej pracy bo wiem już teraz, że robię to dobrze. Kolejna rzecz to czas ” który nie jest z gumy ” a kurs możemy w każdej chwili obetrzeć nie wychodząc z domu. Powtórzę, że jestem na kursie Bilansisty a materiał udostępniony jest w takich dawkach, że nie potrafi zniechęci nikogo bo jest w KRÓTKICH lekcjach więc z przyjemnością się go ogląda. Kurs bilansisty to dla mnie udział w wyścigu w maratonie a skoro stanęłam na stracie to podjęłam wyzwanie i nawet kiedy upadnę do wstanę i dobiegnę do mety. Czy polecam innym kurs hmm.. Poleciłam.I mam nadzieję, że wkrótce z niego skorzystają. Nie spodziewałam się również tego że, będą organizowane spotkania które jeśli mamy problemy w pracy to możemy je rozwiązać we wspólnym gronie pod okiem specjalisty. 

Żaneta Łuczak – księgowa

Do podjęcia decyzji o udziale w kursie skłoniła mnie przede wszystkim potrzeba własnego rozwoju, poszrzenia swojej wiedzy. Zaczynając tak naprawdę przygodę z księgowością, którą znałam tylko z teorii wiedziałam, że kurs będzie dla mnie wyzwaniem. Jednak kurs w obecnym kształcie tzn. po uzupelnieniu  go o część powtórkową ujętą w formie materiałów wideo, w których na przykładach pokazane zostały wszystkie kwestie, których nie należy pomijać prowadząc księgi, pozwolił mi przede wszystkim na zweryfikowanie swojej wiedzy i jej uzupełnienie. Kontynuując dalej kurs K.Kaszubowska motywuje nie tylko przedstawieniem czystej teorii w prezentowanych przez siebie lekcjach, ale analizujac przepisy podaje szereg przykładów, zadaje pytania, zachęca do aktywności. Poza tym, nie skupia się tyko na przepisach i cyfrach ale pokazuje jak być pewną siebie osobą pracując w księgowości właśnie poprzez inwestowanie we własny rozwój, nie tyko w tej dziedzinie ale również w innych aspektach, a do tego ważne są m.in. świadomość rozumienia pojęć wywołanych w przepisach, analiza i interpretacja przepisów prawnych oraz przeniesienie tego na praktykę, organizacja czasu i świadomość potrzeby pokazania się na rynku jako osoby, której kompetancji nie można nie zauważyć.

Na pewno uporządkowałam i uzupełniłam solidnie wiedzę, którą dalej systematycznie buduję. Jako że jest to mój drugi kurs, bardzo doceniam dostęp do materiałów z kursu po jego zakończeniu, do których wielokrotnie wracam.

Tak naprawdę wszystko było dla mnie teorią gdzieś z czasów studiów. Obecnie potrzebuję nie tylko wiedzy księgowej, ale też wiedzy z zakresu organizacji księgowości chociażby z tego powodu, że  jestem współwłaścicielem firmy. W tej chwili, gdyby była taka potrzeba nie byłoby to dla mnie problemem aby się podjąć prowadzenia ksiąg. To jest duże osiągnięcie i satysfakcja dla mnie.

K.Kaszubowska zaraziła mnie swoją pasją do tego co robi, wskazała jak istotna jest jakość pracy, którą niejednokrotnie osiagamy przez dociekliwość i systematyczność, a fundamentem do tego jest wiedza, która dodaje pewności w tym aby przeorganizować ten czy inny obszar w firmie. Kurs to wiedza zaawansowana ale przekazana  w tak przyjazny i pełen przykładów sposób, przy tym z możliwością konsultacji swoich wątpliwości czy zadawania pytań.

Wiem że zawsze mogę liczyć na podpowiedź, wskazówki. 

Karolina

(Poniższa opinia dotyczy kursu księgowy-bilansista)

Na kurs do Pani Karoliny trafiłam dzięki stronie na facebooku : “Karolina Kaszubowska – doradca księgowego”. Tu odnalazłam bardzo przydatne materiały dotyczące księgowości. Wkrótce pojawiła się informacja o możliwości zakupu kursu głównego księgowego. Biorąc w nim udział doszłam do wniosku iż chciałabym usystematyzować wiedzę od podstaw. Wówczas trafiłam na kurs bilansisty. Zapoznaje on z zasadami rachunkowości wraz z praktycznymi przykładami. Ponadto zapoznaje ze szczegółowym wyjaśnieniem z planem kont. Uczy jak wprowadzać dokumenty księgowe na przykładzie programu finansowo-księgowego “Rewizor GT”. Pokazuje jak prawidłowo powinno uzgadniać się konta księgowe i jakie prace należy wykonać na koniec roku. Wszystkie zagadnienia są poruszane w sposób profesjonalny. Materiały w kursie; prezentowane w sposób jasny i zrozumiały.Jeśli mam jakieś pytania lub uwagi zawsze mogę liczyć na pomoc Pani Karoliny, Tematy, które są poruszane w kursie uzupełniają oraz porządkują moją dotychczasową wiedzę.Polecam kurs wszystkim osobom, które planują zacząć pracę w księgowości oraz tym ,które mają już jakiś staż.

Dorota

Dołącz do mnie w mediach społecznościowych