fbpx

Często zadawane pytania

1.Czy ten kurs jest dla mnie?

Kurs jest przeznaczony dla osób posiadających kwalifikacje na poziomie samodzielnego księgowego. Jednak aby umożliwić udział w kursie osobom, które pracowały pod nadzorem innych osób i nie wykonywały wszystkich czynności księgowych, przygotowaliśmy cykl materiałów powtórkowych, aby uzupełnić ewentualne braki oraz powtórzyć materiał.

2. W jaki sposób będą udostępniane poszczególne lekcje i moduły kursu?

Otrzymasz indywidualny dostęp do kursu poprzez system Web To Learn, w którym będą umieszczane materiały kursu. Będą one w formacie wideo, pdf, quizu z rozwiązaniami oraz w postaci dodatkowych plików do wykonywania zadań oraz obliczeń w Excelu, jak również artykuły i interpretacje. Pliki te wykorzystywane są na co dzień w praktyce księgowej przez naszych klientów.

Miesięcznie udostępnione będzie 6 lekcji, po 2 tygodniowo przez 3 pierwsze tygodnie miesiąca. W czwarty tydzień miesiąca nie będą publikowane nowe lekcje, będzie to czas na powtórkę lub nadrobienie zaległości i odpoczynek :-). Dwa razy w miesiącu spotykamy się na zamkniętych spotkaniach na żywo z wykorzystaniem aplikacji Zoom, gdzie dyskutujemy problemy księgowe, nie tylko te związane z kursem, ale także inne, zgłoszone przez kursantów. Wykorzystanie kamery i mikrofonu umożliwi kontakt z innymi uczestnikami w podobny sposób, jakby odbywało się to na żywo.

Kurs zasadniczy trwa 7 miesięcy, w tym czasie zrealizujemy 42 lekcje (nie licząc cyklu powtórkowego).

W momencie zakupu kurs, kursant otrzymuje od razu dostęp do cyklu powtórkowego oraz pierwszych 15 lekcji kursu zasadniczego. Kolejne lekcje będą udostępniane na bieżąco, aż do lutego 2020 roku, jednak dostęp do platformy będzie aktywny aż do końca roku 2020.

3. Czy kurs przygotuje mnie do pełnienia funkcji głównej księgowej-dyrektora finansowego w średniej wielkości firmie?

Kurs został tak zaprojektowany aby dostarczyć Ci wiedzę potrzebną na tym stanowisku. Jednak uzyskanie kompetencji i umiejętności na tym poziomie wymaga Twojego pełnego zaangażowania i aktywnego wykonywania zadań a także wprowadzania ich w życie we własnej firmie. Teoretyczne zrealizowanie materiału nie wystarczy.

3. Co w przypadku gdy nie będę mogła/mógł realizować na bieżąco materiału?

Dostęp do kursu, jak i dodatkowych materiałów na Facebooku otrzymasz do końca 2020 roku.

4. Czy muszę realizować poszczególne moduły w kolejności, w której będą publikowane?

Rekomendujemy aby tak właśnie się uczyć, wówczas otrzymasz również wsparcie grupy, która również będzie realizować materiał, jednak nie ma przeszkód aby odłożyć zagadnienia, które są lepiej Ci znane na koniec roku i skupić się na słabych punktach.

5. W jaki sposób dowiem się czy jestem gotowa/y na podjęcie pracy jako główna księgowa?

Zazwyczaj jest to wewnętrzne poczucie, że poradzisz sobie z zadaniami na tym stanowisku. Jeśli przerobisz wszystkie moduły i nabierzesz pewności siebie, przekonania, że żadna z ról czy funkcji GK Cię nie przeraża, to pewnie będzie to dobry moment na zmianę pracy. Jeśli jesteś GK w mniejszej firmie, to na pewno będzie Ci łatwiej wyobrazić sobie siebie na podobnym stanowisku w większej firmie.

6. A co zrobić jeśli uznam, że jednak kurs nie jest dla mnie?

Pierwszy miesiąc możesz potraktować jako miesiąc testowy. Jeśli na tym etapie uznasz, że nie jesteś sobie w stanie poradzić z materiałem, możesz zrezygnować. W takim przypadku zwrócimy Ci wpłaconą kwotę po potrąceniu 14% wartości kursu, czyli 460 zł brutto.

7. Czy kurs kończy się certyfikatem?

Na życzenie kursanta możemy taki dokument wystawić, pod warunkiem odbycia z wynikiem pozytywnym rozmowy online oraz wykonaniem zadań testowych. Największą wartością będzie jednak uzyskanie indywidualnej rekomendacji prowadzącej, biegłego rewidenta Karoliny Kaszubowskiej, którą można wykorzystać starając się o pracę albo, np. publikując na swoim profesjonalnym profilu na LinkedIn.

Aby otrzymać indywidualną rekomendację należy być aktywnym w trakcie kursu, pozytywnie zaliczyć rozmowę i test oraz po prostu dać się poznać.

Trzymam za Ciebie kciuki!

Karolina

Dołącz do mnie w mediach społecznościowych